image_pdfimage_print

GP San Marino: Mocne Yamahy. Pole position dla Jorge Lorenzo

image_pdfimage_print
gp-san-marino-jorgelorenzo
Jorge Lorenzo

W obecny weekend medialnie spędzamy na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli w San Marino. Domowy wyścig dla Valentino Rossi, który przygotował specjalne malowanie kasku w stylu The Blues Brothers. Nie wiadomo co z Andrea Iannone z Ducati; w pierwszym treningu przewrotka i uszkodzenie kręgu w kręgosłupie. Póki co, mocne Yamahy. Na terenie Vale, Jorge Lorenzo nie powinien czuć się najlepiej; mimo tego wykręca najlepszy czas i jak sam twierdzi, przejechał jedno z najlepszych kółek kwalifikacyjnych. Drugie miejsce w Q2 Vale, trzecie Maverick Viñales na swojej Suzi, czwarte Marc Marquez. Cal Crutchlow (LCR Honda) ponownie wysoko: 7 miejsce. W kwalifikacjach najszybszym prywatnym zawodnikiem i kolejny raz bruździ fabrycznej Hondzie.

GP Wielkiej Brytanii: SUZUKI wchodzi do gry

image_pdfimage_print
GP-Wielkiej-Brytanii-Suzuki-wchodzi-do-gry-672x372
Maverick Vinales

Motocyklowy światek odwiedził tor Silverstone. Fascynujące pojedynki w kategorii Moto3. W Moto2, spokojnie, choć lider Johann Zarco nawywijał i miejscowy bohater Sam Lowes elegancko wywieziony w pole. W MotoGP – działo się; zaczęło się od czerwonej flagi i karetki dla Loris’a Baz’a. Maverick Vinales jechał swój wyścig od początku do końca. Z zapasem dojechał na pierwszym miejscu i wywalczył pierwsze podium dla Suzuki od 2010. Cal Crutchlow: 2 miejsce; ponownie zrobił lepszy wynik niż fabryczna Honda. Valentino Rossi: 3 miejsce. Marc Marquez: 4 miejsce. Vale i Marc nie byliby sobą bez walki na limicie drugiej części wyścigu. O mały włos mielibyśmy powtórkę z poprzedniego roku z Sepang z Malezji.

Grand Prix Wielkiej Brytanii

image_pdfimage_print
ianone_fullscreen
Andrea Ianone

Deszczowe, sobotnie treningi czasowe przyniosły dużą ilość upadków we wszystkich trzech klasach.  W MotoGP jak również w Moto2 triumfowali Brytyjczycy, Cal Crutchlow (zwycięzca poprzedniego wyścigu) i Sam Lowes, a w Moto3 Francesco BAGNAIA z Włoch.

Kwalifikacje MotoGP

Kwalifikacje Moto2

Kwalifikacje Moto3